Cellulit często jest nieodłącznym skutkiem stosowania niewłaściwej diety. Inneov na cellulit opinie ma zróżnicowane, dlatego naszym zdaniem lepiej wybrać preparat Cellinea i wspomóc jej naturalne działanie zdrową dietą.
Ponieważ powstawanie cellulitu ma związek z nieprawidłowościami w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, powinno się zadbać o ograniczenie tłuszczu w diecie. Spożyty przez nas tłuszcz, którego organizm nie jest w stanie w całości przetworzyć odkłada się pod skórą, a toksyny, których w pożywieniu jest za dużo, przekraczając możliwości naszego organizmu odkładają się między komórkami tłuszczowymi. W ten sposób na powierzchni naszej skóry powstają nierówności i zagłębienia przypominające swym wyglądem „skórkę pomarańczową”.

Szczegółowo prawidłową dietę omawiamy w artykule poniżej.

Jeśli mowa o cellulicie, to statystyki są drastyczne nie tylko dla kobiet starszych. Coraz częściej problem „skórki pomarańczowej” dotyka też dziewcząt w okresie dorastania. Aby zapobiegać tym przykrym objawom, należy zmienić swoją dietę.

NIEZBĘDNE OGRANICZENIA

Ograniczeniu powinny zostać poddane przede wszystkim spożywane przez nas tłuszcze zwierzęce, ponieważ one najłatwiej ulegają przemianie w komórki składające się na tkankę tłuszczową. Jako następne z naszego talerza powinny zniknąć słodycze zawierające tuczące cukry oraz białe pieczywo, które dostarcza nam zbędnych kalorii przez zawarte w nim proste węglowodany. Zrezygnować należy również z napojów gazowanych i kolorowych. Z naszej diety powinny zniknąć dania typu fast-food, ponieważ wspomagają wyzwalanie wolnych rodników, a te odpowiedzialne są za nasze starzenie się, koniecznie ograniczamy do minimum alkohol, kawę oraz sól (sprzyja powstawaniu obrzęków). Pieczywo jasne zastępujemy tym pełnoziarnistym z pewnej piekarni. Rezygnujemy z ostrych przypraw, ich miejsce powinny zająć suszona natka pietruszki, bazylia, estragon, majeranek, kolendra. Eliminujemy spożywanie serków pleśniowych i topionych, a angażujemy w ich miejsce serek biały, oczywiście chudy (skraca proces trawienia).

NATURALNI NISZCZYCIELE CELLULITU

Co zatem powinno się pojawić w naszej diecie antycellulitowej? Warzywa, najlepsze są te zielone (sałata, pomidory), owoce w każdej postaci: same w sobie, jako sok, dodatek do potraw, sałatek. Szczególną uwagę należy przywiązać do cytrusów. Są bardzo pożytecznie z powodu zawartej w nich witaminy C, która schodzi w skład kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry. Warto przekonać się do prostego napoju, jakim jest woda z plastrem cytryny. Oczyszczające działanie na nasz organizm maja również herbaty czerwona i zielona. Pomocne w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej są rośliny strączkowe. Ich obecność w diecie zapobiega zatrzymywaniu się wody w organizmie, powstawaniu obrzęków i złogów. Bardzo pomocny okaże się błonnik (w postaci muesli, otrębów, płatków owsianych, rodzynek, czy suszonych śliwek). Wspomaga on pracę układu pokarmowego poprzez regulowanie trawienia i przyspieszanie wydalania z organizmu toksyn. Ponadto wpływa pozytywnie na zmniejszanie wchłaniania tłuszczów zawartych w spożywanych przez nas potrawach. Do niekoniecznie smacznych, ale przydatnych gości naszej diety można zaliczyć cebulę w połączeniu z czosnkiem. Nie zachwycają zapachem, ale zawierają związki, które wspomagają przyspieszenia rozpadu łańcucha tłuszczowego, a jego mniejsze kawałki szybciej są wydalane z naszego organizmu. Oczywiście przygotowywanie posiłków na patelni warto zastąpić gotowaniem na parze lub pieczeniem.